Firma to zespół

cel: wyjazd integracyjny
forma aktywności:
stopień trudności: łatwy
miejsce: Polska
charakter: biznesowy, przygodowy
sugerowany czas:
tagi: firma to zespół, zarządzanie zmianą, szkolenie integracyjne, praca zespołowa, szkolenie, integracja zespołu integracja zespołu

Zobacz wszystkie zdjęcia >>
 

Program wyjazdu:

PRZEBIEG SZKOLENIA: Wspólne spotkanie. Losowy podział na grupy. Prezentacja uczestników, przydzielenie plakietek. Przydzielenie trenerów do poszczególnych zespołów Praca w zespołach. Część gier zrealizować można w salach szkoleniowych, a część z powodzeniem na świeżym powietrzu. Przed każdą grą lub ćwiczeniem trener omówi dokładnie ich zasady i rozda potrzebne materiały. W czasie przebiegu pracy prowadzący będzie na bieżąco kontrolował i wpływał na przebieg zdarzeń opierając się na następujących zasadach: * wszyscy uczestnicy wiedzą co wykonują i dlaczego * wszyscy uczestnicy są zaangażowani w zadania * wszelkie niejasności i wątpliwości wyjaśniane są na bieżąco * ewentualne konflikty pomiędzy członkami zespołu rozwiązywane są natychmiast po ich wystąpieniu Po każdej grze i zadaniu trener przeprowadza podsumowanie, którego celem jest uświadomienie sobie przełożenia tego co się działo na realia firmy, konkretne warunki i sytuacje. Istotnym elementem jest tu wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi działami. Wspólne spotkanie. Wieczór pierwszego dnia zajęć Część 1. Posumowanie wyników pracy w zespołach w pierwszym dniu. Wymiana informacji na temat przebiegu pracy w grupach. Podanie punktacji. Część 2. Wspólne szukanie "NAGRODY". Wszyscy uczestnicy szkolenia biorą udział w wypracowaniu klucza do znalezienia "NAGRODY". Podstawą są zdobyte wcześniej "wskazówki-hasła". Tylko współpraca wszystkich osób i zespołów pozwoli znaleźć klucz niezbędny dla zdobycia "NAGRODY". Wtedy pozostanie jedynie odnalezienie "NAGRODY" ukrytej na terenie ośrodka. Zazwyczaj ta faza realizowana jest przed wspólnym ogniskiem lub grillem, a "NAGRODĄ" w takim przypadku są kiełbaski na ognisko lub piwo. Mogą być nim także prezenty przygotowane przez firmę (breloczki, koszulki, czapki lub inne gadżety). Zakończenie drugiego dnia zajęć Część 3. Posumowanie wyników pracy w zespołach w drugim dniu i w całym szkoleniu. Wymiana informacji na temat przebiegu pracy w grupach. Podanie punktacji. Wręczenie nagrody dla najlepszego zespołu. Zakończeniem szkolenia jest gra symulacyjna "Drakula", która podsumowuje wcześniej nabyte umiejętności pracy zespołowej. Zespoły rozwiązują problemy poprzez umiejętne budowanie zespołu, dobrą współpracę w zespole, umiejętną komunikację. Gra jest bardzo emocjonująca, fantastycznie wpływa na atmosferę w grupie.

^ na początek ^

Cel wyjazdu:

Celem szkolenia jest poznanie przez pracowników zasad funkcjonowania nowoczesnej firmy, spojrzenie na nią z różnych punktów widzenia z uwzględnieniem różnych szczebli decyzyjnych. Podstawą szkolenia są gry i symulacje, których istotą jest rozwinięcie świadomości dotyczącej powiązań i zależności występujących w każdej sprawnie funkcjonującej organizacji. Realizowane symulacje dotyczą w szczególności takich obszarów funkcjonowania firmy jak: * motywacja pracowników, * myślenie procesowe i projektowe, * bezpieczeństwo pracy, * komunikacja i przepływ informacji, * zarządzanie zmianą, * praca zespołowa, * współpraca (zaufanie) na linii przełożony - podwładny.

^ na początek ^

 

Szkolenia i Doradztwo - Gosiewska Ilona

Profil firmyOfertaWiedzaEksperci

tel. 713555...

szkole...

Bolesławiecka...

Odkryj dane
kontaktowe